Ćwiczenia na stepie – trening nie tylko na odchudzanie

Ćwiczenia na stepie – trening nie tylko na odchudzanie

Ćwiczenia na stepie – trening nie tylko na odchudzanie

Co dają ćwiczenia na stepie?Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas myśli o zrzuceniu nie tylko grubej odzieży, ale także zbędnych kilogramów. Wiosenny zastrzyk energii możemy spożytkować na ćwiczenia modelujące naszą sylwetkę oraz wzmacniające kondycję organizmu. Dużą popularnością cieszą się ćwiczenia na stepie, które łączą dobrą zabawę przy muzyce z pracą nad swoim ciałem. Co dają ćwiczenia na stepie? Jakie partie ciała wzmacniają? Zanim pójdziesz na siłownie, dowiedz się, co warto o nich wiedzieć.

Ćwiczenia na stepie – efekty

Zajęcia step aerobik powstały w latach 90. XX w. w Stanach Zjednoczonych i okazały się prawdziwym hitem siłowni. Trend ten wkrótce rozpowszechnił się na całym świecie i do tej pory jest jedną z najbardziej atrakcyjnych form pracy nad swoją sylwetką przy muzyce. Ćwiczenia na stepie polegają na wykonywaniu kroków tanecznych w tempie narzuconym przez trenera. Początkowo zaczyna się od wolniejszych utworów i prostej choreografii, aby z czasem ćwiczyć przy bardziej dynamicznej muzyce oraz skomplikowanym układzie tanecznym. Jak wskazano w artykule https://www.energym.com.pl/zajecia-step-na-czym-polegaja-jakie-daja-korzysci-gdzie-wykonac-taki-trening/ zajęcia na stepie dają spektakularne efekty. Osoby wykonujące regularne treningi mogą liczyć na zdecydowaną poprawę kondycji, utratę wagi oraz wymodelowanie sylwetki. 

Co dają ćwiczenia na stepie?

Do największych zalet step aerobiku należą:

  • redukcja zbędnych kilogramów,
  • modelowanie sylwetki,
  • lepsza wydolność układu krążeniowego i oddechowego,
  • poprawa koordynacji ruchowej, refleksu i gibkości ciała,
  • zmniejszenie poziomu stresu poprzez dobrą zabawę.

Efekty ćwiczeń na stepie są zależne od naszej systematyczności i częstotliwości, z jaką uczestniczymy w zajęciach. Dzięki nim wzmocnimy wszystkie partie naszego ciała, a w szczególności zadbamy o piękną rzeźbę pośladków, ud oraz łydek, które mocniej się zarysują i staną się bardziej jędrne.

Czy ćwiczenia na stepie odchudzają?

Ćwiczenia na stepie są zajęciami aerobowymi, których celem jest spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmacnianie serca i całego układu krążeniowo-oddechowego. Szczególnie są polecane osobom, które chcą zadbać o zgrabną sylwetkę oraz swoje zdrowie. W czasie jednego treningu możemy spalić nawet do 600 kcal! Zajęcia na stepie nie są polecane osobom, które mają problemy ze stawami kolanowymi, biodrowymi i skokowymi. Również osoby otyłe oraz kobiety w ciąży muszą znaleźć dla siebie inny rodzaj aktywności fizycznej. Z kolei, jeżeli cierpimy na nawracające bóle kręgosłupa, to przed rozpoczęciem treningu na stepie, powinniśmy zasięgnąć porady lekarza.

Co dają ćwiczenia na stepie zorganizowane na siłowni?

Trenować można zarówno w domu, jak i na siłowni pod okiem instruktora. Efekty ćwiczeń na stepie będą z całą pewnością lepsze, gdy będziemy ćwiczyć w grupie. Step aerobik na siłowni jest:

  • bezpieczny – bardzo ważne jest dokładne wykonywanie kroków, tak aby nie nabawić się kontuzji oraz uzyskać najlepsze rezultaty z wykonywanych ćwiczeń,
  • efektywny – trener zadba o odpowiednie tempo wykonywanego układu,
  • urozmaicony – im dłużej trenujemy, tym bardziej skomplikowane kroki (wykroki, obroty, wykopy) możemy wykonywać.

Wielu trenerów zwraca uwagę, że dużo łatwiej jest wytrwać i uzyskać systematyczność w sesjach treningowych, jeżeli mamy grupę wsparcia. Zapisanie się na step aerobik to dla nas szansa, aby zacząć żyć zdrowiej i czuć się lepiej. Wybierając ćwiczenia na stepie organizowane przez instruktorów zatrudnionych na siłowni, warto zwrócić uwagę na liczebność grupy. Najlepsze efekty można uzyskać, trenując w mniejszym gronie – trener ma wtedy możliwość dostrzeżenia naszych błędów i ich szybkiej korekty. Siłownia zapewni nam też niezbędną do ćwiczeń, profesjonalną platformę oraz wszelkie dodatkowe akcesoria.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *