Na czym polega dieta paleo?

Na czym polega dieta paleo?

Dieta paleo, zwana także dietą paleolityczną, jest sposobem odżywiania bazującym na naturalnych produktach i nieprzetworzonej żywności. Jednak obecnie zdobycie dobrej jakości, nieprzetworzonych produktów bazujących na naturalnych składnikach, jest nie lada wyzwaniem. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla osób planujących przejście na dietę paleolityczną jest korzystanie z diety pudełkowej. Jakie są zalety stosowania tego rodzaju diety i dla kogo będzie ona odpowiednia?

 

Catering dietetyczny z dowozem we Wrocławiu- dla kogo odpowiednia będzie oferta diety paleo?

Ze względu na zastosowanie naturalnych, nieprzetworzonych produktów, dieta paleo ma wpływ na spadek masy ciała mimo braku ograniczeń ilościowych spożywanego jedzenia. Dzieje się tak głównie za sprawą spożywania łatwiej przyswajalnych produktów. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dążą do redukcji masy ciała, ale nie lubią zbytnich ograniczeń w ilości spożywanych posiłków. Oprócz tego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z nietolerancją laktozy i glutenu. Dodatkowo dieta paleo jest szczególnie polecana osobom mającym problemy z cholesterolem, nadciśnieniem, alergią i trądzikiem, gdyż wyeliminowanie przetworzonej żywności ma znaczący wpływ na ograniczenie rozwoju i wyhamowanie tych dolegliwości. Catering dietetyczny z dowozem we Wrocławiu jest idealnym rozwiązaniem dla osób niemogących pozwolić sobie na długie poszukiwania nieprzetworzonej żywności. Nasza gwarancja najlepszej jakości produktów przyczynia się do znakomitych efektów stosowania diety paleo.

Zalety stosowania diety paleo oferowanej przez catering pudełkowy we Wrocławiu

Nasza propozycja diety paleo to gwarancja w pełni wartościowych, nieprzetworzonych produktów, mających dobroczynny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Catering pudełkowy we Wrocławiu oferuje bogatą gamę dań i produktów pozwalających czerpać jak najlepsze efekty ze stosowanej diety. Wyeliminowanie wysoko przetworzonej żywności jest doskonałym sposobem na zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, które często związane są z brakiem dbałości o jakość spożywanych produktów. Niewątpliwą zaletą takiego sposobu odżywiania jest ograniczenie spożywania soli, a także cukrów i tłuszczów rafinowanych, co z kolei przyczynia się do ograniczenia spożywania tzw. „pustych kalorii”, które nie dostarczają organizmowi potrzebnych witamin i minerałów, a często przyczyniają się do zbędnego przyrostu masy ciała.  Dodatkowo potrawy dozwolone w diecie paleo charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym i nie są ciężkostrawne, co poprawia funkcjonowanie układu trawiennego. Niewątpliwą zaletą takiego odżywiania jest jego dobroczynny wpływ na regulacje gospodarki lipidowej i insulinowej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *