Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Życie w pośpiechu i stresie często sprawia, że zapominamy o prawidłowym odżywianiu. Cierpi na tym nasza waga i zdrowie, a my tymczasem zajadamy fast foody z dostawą do domu. A co, jeśli Ci powiem, że możesz mieć zbilansowaną dietę gotowaną przez najlepszych kucharzy, skomponowaną przez dietetyka i dostarczoną prosto pod Twoje drzwi? Taki właśnie jest catering dietetyczny. Oto kilka jego najważniejszych zalet.

Zdrowa, zbilansowana dieta

Catering dietetyczny oferuje zróżnicowaną dietę, która zawiera wszystkie niezbędne makro- i mikroskładniki, a także witaminy oraz mikroelementy, więc unikasz braków, które powstają podczas Twojej zwykłej, codziennej diety. Dieta ma zwykle dokładnie tyle kalorii, ile potrzebujesz, aby schudnąć bez utraty cennych mięśni. Dzięki temu nie chodzisz ciągle głodny i zdenerwowany oraz masz zawsze pod ręką 5 pysznych, świeżych posiłków, które możesz jeść co 3 godziny zgodnie z zaleceniami. Ułożona została przez dietetyka, więc nie musisz już czekać w kolejce do specjalisty.

Oszczędność czasu

Nie gotujemy z wielu powodów – nie lubimy, nie potrafimy albo nie mamy czasu. Oszczędzić go możesz zamawiając dietę z firmy zapewniającej catering dietetyczny. Może to być dieta pudełkowa w Lublinie lub prawie każdym innym mieście, ponieważ są one w ostatnich latach bardzo popularne w całej Polsce. Nie będziesz już dzięki temu musiał spędzać godzin w kuchni na zmywaniu i przygotowaniu posiłków. Dieta zostanie dostarczona codziennie prosto do Twojego domu albo do pracy. Wystarczy ją tylko podgrzać i masz smaczne, zdrowe danie na stole. To doskonały wybór zarówno dla singli, jak i dla par oraz rodzin. Wolny czas możesz poświęcić, na co tylko chcesz! Nowe hobby, naukę albo spędzenie go z najbliższymi.

Różnorodność dostępnych diet

Wiele firm otwiera się na Twoje potrzeby i szanuje wybrany przez Ciebie styl życia. Dzięki temu możesz wybrać spośród wielu opcji takich jak dieta wegańska, białkowa, z rybą albo bez niej. Catering bierze też pod uwagę Twoje alergie pokarmowe i indywidualnie upodobania. Niektóre z nich proponują nawet ugotowanie posiłków, które szczególnie lubisz jak obiad mamy albo danie kuchni włoskiej w ramach dziennego limitu kalorii. Popularne są też diety bez laktozy albo glutenu, dla chorych na Hashimoto i wiele innych przydatnych opcji. Wystarczy dobrać coś dla siebie, a z pewnością będziesz zadowolony.

Oszczędzanie pieniędzy

Co roku spędzamy wiele godzin w supermarketach i sklepach spożywczych. W efekcie kupujemy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które psują się i są wyrzucane. Catering dietetyczny zapewnia taką ilość posiłków, jaką jesteś w stanie zjeść i nie więcej, dzięki czemu nie cierpi na tym budżet domowy i nie wydajesz zbyt dużych kwot na co dzień. W dodatku organizowane są też liczne promocje i zniżki, z których możesz skorzystać i dodatkowo pomniejszyć koszty, a także nierzadko masz możliwość przeznaczenia zaoszczędzonej kwoty na zbiórki i cele charytatywne. W końcu każdy z nas z pewnością uwielbia czynić dobro i pomagać potrzebującym.

Świeże i smaczne posiłki

Catering dietetyczny zapewnia świeże dania, które przygotowane są z sezonowych warzyw i owoców. Często wszystkie składniki zamawiane są jeszcze tego samego dnia i przygotowane z rana tak, aby były świeże i pożywne. Zespół kucharzy z pasją wyczaruje świetnie przyprawiony jadłospis, który będzie smaczny i zróżnicowany, bo dieta to nie tylko wyrzeczenia takie jak jedzenie sałatek i picie wody każdego dnia. Nie ma tu miejsca na monotonię, a menu nigdy nie jest monotonne i ograniczające. Przekonasz się o tym szybko próbując cateringu na własną rękę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *