Jaki prezent na święta dla fightera ?

Jaki prezent na święta dla fightera ?

Jaki prezent  dla fightera na święta ?

Święta zbliżają się wielkimi krokami dlatego teraz jest odpowiedni czas, żeby pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Oczywiście każdy lubi dostawać prezenty w jakimś stopniu zgodne z jego zainteresowaniami. Nikt nie lubi prezentów, które następnego dnia lądują do szafy czy od razu na strych. Szczególnie faceci cenią sobie przydatne prezenty. Jeżeli Twój mąż, chłopak, przyjaciel trenuje sporty walki to pomysł na prezent jest bardzo prosty. Nie chcę tutaj generalizować ponieważ wiele kobiet również trenuje i jest super fighterkami. Więc jeśli Twoja, żona, dziewczyna przyjaciółka również trenuje sporty walki to masz ułatwione zadanie jeśli chodzi o prezent.

Co w takim razie możemy kupić dla “człowieka sportów walki ” ?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą nowe rękawice bokserskie. Dlaczego ? Ponieważ niezależnie od trenowanej dyscypliny, w której ich używamy po jakimś czasie się zużywają. Nieważne czy jest to boks, kickboxing, muay thai czy inne sport który wymaga zakładania rękawic bokserskich https://allegro.pl/kategoria/boks-rekawice-13529 . Jeżeli chodzi kolor, czy producenta to wybór już zależy od Waszych osobistych preferencji czy osoby dla, której jest prezent. Ważne natomiast by kupić dobry rozmiar rękawic. Poniżej macie tabelę jak wybrać odpowiedni rozmiar rękawic.

prezent dla fightera

Ważne jest by kupować większe rozmiary niż wychodzi w tabeli. Rękawice bokserskie o większych rozmiarach są trochę cięższe i większe dlatego lepiej sprawdzają się na treningach. Po pierwsze zmniejsza się ryzyko kontuzji osoby, z która trenujemy, a po drugie praca na cięższych rękawicach zaprocentuje podczas startu w zawodach. Podczas startów bardzo często walczy się w lżejszych rękawicach typu 10 oz lub 12 oz. Na treningu natomiast możemy używać 16 oz. Wierzcie mi, że jeżeli trenujemy w cięższych rękawicach, a później założymy te lżejsze to czuć dużą różnicę na korzyść naszej szybkości.

Mężczyźni powyżej 70 kg powinni spokojnie używać na treningach 14 oz lub 16 oz, natomiast kobiety min 12 oz. Do treningów nie ma sensu kupować rękawic o niższych rozmiarach.

Każdy kto trenuje sporty walki na pewno ucieszy się z nowych rękawic bokserskich.

Co możemy kupić oprócz rękawic ?

Jeżeli osoba dla, której zamierzamy kupić prezent ma już jakiś staż treningowy to warto pomyśleć o kasku bokserskim https://allegro.pl/kategoria/boks-kaski-13528 . Nieodłącznym elementem treningu sportów walki są sparingi, a jeżeli sparingi to ważna jest ochrona zarówno trenującego jak i jego partnera. Zawodnicy z trochę większym stażem niż początkujący prędzej czy później zaczynają sparingi. Właśnie wtedy warto pomyśleć o kasku bokserskim jako podstawowej ochronie trenującego. Jak wybrać kask bokserski możecie zobaczyć na tabeli poniżej na podstawie obwodu głowy.

prezent dla fightera

Jeżeli chodzi o producenta to wybór pozostawiam Wam natomiast warto szukać takich kasków z dopiskiem “sparingowy”. Są to kaski bokserskie o większej zabudowie i lepiej chronią trenującego.

Pamiętajcie, że taki prezent może być również zachętą dla kogoś do treningów. Może Twój mąż od jakiegoś czasu mówi “wybrał bym się na boks, zawsze chciałem”. Taki prezent stanie się wtedy dodatkową motywacją do rozpoczęcia nowej aktywności fizycznej. O tym, że warto wyjść ze swojej strefy komfortu i próbować różnych aktywności pisałem Wam na blogu tutaj.

Pozostaje Wam tylko rozpocząć poszukiwania prezentów dla swoich bliskich. Jeżeli się już na coś zdecydujesz to koniecznie sprawdź nową opcję płatności Allegro Pay https://allegro.pl/metody-platnosci/allegro-pay

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *