Biżuteria a aktywność fizyczna.

Biżuteria a aktywność fizyczna.

Biżuteria a aktywność fizyczna.

Obecnie sport i aktywność fizyczna stała się codziennością dla większości z nas. Oczywiście jest to bardzo pozytywne ponieważ sport i ruch to zdrowie. Wybór dyscyplin, które możemy uprawiać już na poziomie amatorskim jest bardzo duży dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od siłowni, poprzez bieganie , sporty walki czy basen. Jak to się ma do noszenia biżuterii ? Czy podczas wykonywania każdej aktywności możemy mieć ją na sobie? Na przykład złote bransoletki https://www.murrano.pl/zloto/bizuteria-zlota/zlote-bransoletki/

W przypadku treningu siłowego na siłowni czy w domu raczej biżuteria nie powinna sprawiać problemu i jest to jedne z tych miejsc gdzie nie musimy je zdejmować. Podobnie podczas biegania czy spacerów z kijkami oraz jazdy na rowerze. Inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi na przykład o korzystanie z basenu. Dlaczego ?

Chlorowana woda może uszkadzać powierzchnię zarówno złota jak i srebra. Więc jeżeli mamy na przykład jakieś złote bransoletki, a często pływamy to powinniśmy je zdejmować. Oczywiście jeśli korzystamy sporadycznie z basenu nie jest to wymagane. Jeżeli natomiast pływamy 3-4 razy w tygodniu to zdecydowanie powinniśmy zdejmować biżuterię. Takie zabiegi spowodują, że nasza biżuteria będzie zostawać przez długi czas w nienaruszonym stanie.

Podobnie w przypadku treningów sportów walki gdzie w większości przypadków jesteśmy w kontakcie z innymi trenującymi. Taka aktywność naraża nas na zniszczenie biżuterii dlatego w tym przypadku również warto zdejmować ją przed treningiem. Podobnie w  przypadku kolczyków, łańcuszków, pierścionków itp. Dodatkowo trenowanie sportów walki charakteryzuje się ciągłym powtarzaniem szybkich ruchów. Taki ruchy podczas treningu również mogą wpływać na zużywanie się biżuterii.

Biżuteria na treningu a bieganie.

W przypadku takich dyscyplin jak bieganie czy jazda na rowerze. Nie ma konieczności zdejmowania biżuterii ponieważ nie wpływa to na komfort treningu. Podczas jazdy na rowerze również nie bardzo wpływa to na zużywanie np. łańcuszków więc można spokojnie je zakładać. Inna sprawa jeśli chodzi o zegarek. Jeżeli nie mamy sportowego zegarka to lepiej do treningów je zdejmować niezależnie od dyscypliny.

A jak u Was ? Staracie się zdejmować biżuterię do treningu ?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *