Dlaczego warto zmienić styl życia na zdrowy?

Dlaczego warto zmienić styl życia na zdrowy?

Zmiana nawyków żywieniowych i aktywność fizyczna niesie wiele korzyści dla naszego organizmu. Nie tylko dotyczące wyglądu, ale również zdrowotne. Dlaczego warto zmienić styl życia na zdrowy?

Czym jest zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia to nic innego, jak stosowanie się do kilku zasad mających zapewnić nam zdrowie i długie życie. Do najważniejszych z nich należy:

  1. Odpowiednio zbilansowana dieta. To pierwsza i najważniejsza zasada healthy lifestyle. Posiłki powinny być przede wszystkim urozmaicone, abyśmy w ten sposób dostarczyli naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Zrezygnujmy z produktów wysoko przetworzonych, cukru, soli, a także dań typu fast-food.
  2. Aktywność fizyczna. Uprawianie sporty pozytywnie wpływa na zgubienie zbędnych kilogramów, nasz wygląd, ale również i zdrowie. Minimalizuje ryzyko wystąpienia wielu chorób i poprawia funkcjonowanie naszego organizmu.
  3. Rezygnacja z używek. Palenie papierosów i picie alkoholu, co negatywnie wpływa na zdrowie.
  4. Odpoczynek. Zdrowy lifestyle to nie tylko sport i odpowiednie żywienie, ale również odpoczynek dla ciała i umysłu. Powinniśmy dbać oto, aby wysypiać się.
  5. Regularne badania . Zapobiegają one rozwojowi wielu chorób.

Dlaczego warto zmienić styl życia na zdrowy?

Zdrowy styl życia to pojęcie, które jest modne i promowane  już od dłuższego czasu. Coraz więcej osób przekonuje się tzw. „healthy lifestyle” to nie tylko moda, która przeminie, a droga do lepszej jakości życia. Prowadzenie zdrowego stylu życia niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim :

  • Pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu np. zwiększa jego wydolność,
  • Minimalizuje ryzyko wystąpienia wielu chorób m.in. cukrzycy typu II, nowotworów, miażdżycy i chorób serca raz układ krążeniowego,
  • Polepsza samopoczucie,
  • Redukuje stres,
  • Stanowi jeden ze skuteczniejszych sposobów na walkę z otyłością i nadwagą.

zdrowy styl życia

Jak zacząć prowadzić zdrowy styl życia?

Prowadzenie zdrowego stylu życia nie jest trudne. Wystarczy powoli wprowadzać w życie zasady healthy lifestyle. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. 

Wprowadźmy do swojej diety owoce, warzywa, chude mięso, roślinny strączkowe. Zrezygnujmy z soli, tłuszczów i cukru. Zamiast słodyczy, sięgajmy po zdrowszą alternatywę np. owsiane batony lub ciastka bez cukru. Można je kupić lub przyrządzić samemu. 

Przepisów na zdrowe fit słodycze jest mnóstwo! Zamiast białego chleba lub makaronu, wybierzmy pełnoziarniste. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie aktywności fizycznej d naszego życia. Nie musimy od razu uprawiać sportu. 

Wystarczy, że do pracy zamiast samochodem, pojedziemy rowerem, a do sklepu pójdziemy pieszo. Warto zapisać się na siłownie raz zajęcia np. aerobik czy zumbę. Nie można zapomnieć również o odpoczynku. Starajmy się spać 7-8 godzin, aby organizm mógł w tym czasie wypocząć. Regularnie wykonujmy również badania, aby zapobiec wystąpieniu wielu chorób.

Więcej ciekawych porad o treningach czy diecie znajdziecie na stronie FitRepublic.pl.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *