Sport w czasach kwarantanny – najlepsze ćwiczenia w domu

Sport w czasach kwarantanny – najlepsze ćwiczenia w domu

Sport w czasach kwarantanny – najlepsze ćwiczenia w domu

W obecnych czasach większość z nas została zmuszona do pozostania w domu. Szczególnie osoby trenujące na siłowniach czy salach fitness odczuły brak aktywności. Dzisiaj nie wiemy jeszcze kiedy będzie można wrócić do treningów poza domem dlatego najlepiej skupić się na domowych ćwiczeniach. Najważniejsze jest to by ułożyć taki trening żebyśmy mogli wykonywać go przynajmniej trzy razy w tygodniu. W przypadku ćwiczeń w domu, systematyczność treningów jest równie ważna. Oczywiście o regeneracji również musimy pamiętać. Większość z nas będzie się nudzi się w domu ale lepiej tak trenować by mieć dzień przerwy między treningami. Lepszym wyjściem będzie ułożenie solidnego godzinnego treningu niż ćwiczyć dwadzieścia minut codziennie. Chyba, że preferujemy taki wysiłek i godzina to dla nas zbyt dużo. Sukcesem jest obserwowanie swojego organizmu.

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o trening domowy będą ćwiczenia wielostawowe. Wszelkiego rodzaju pompki, przysiady, wykroki czy wyciskania. Możemy również kupić drążek rozporowy dzięki czemu będziemy mogli również się podciągać. Taki drążek to koszt poniżej 100 zł, a montujemy go bez konieczności wiercenia w ścianie. Montuje się go na ościeżnicy drzwi. Drążek to nowe możliwości treningowe całego ciała. Jako obciążenia możemy używać na przykład krzeseł. Możemy robić przysiady z krzesłem trzymanym na wysokości klatki piersiowej. W podobny sposób możemy trenować mięśnie bicepsa. Wystarczy stojąc wyprostowanym uginać ramiona z krzesłem. Przykładowy trening w mieszkaniu podam Wam w dalszej części. Warto również wspomnieć o diecie i suplementacji.

Sport w czasach kwarantanny dieta i suplementy.

Zbilansowana dieta to podstawa również jeśli chodzi o trening w domu. Pamiętajcie o 4-5 posiłkach dziennie bogatych w białko. Starajmy się by przynajmniej trzy z nich zawierały warzywa. Należy również pamiętać o zdrowych tłuszczach i węglowodanach (szczególnie po treningu).

W przypadku gdy przed kwarantanną mieliśmy już jakiś staż treningowy warto również pomyśleć o suplementacji. Na stronach takich jak products-bank.com

możecie dowiedzieć się więcej na temat suplementów na przykład dla sportowców. Jeżeli natomiast planujecie wspomaganie organizmu preparatami ziołowymi to powinna zainteresować Was strona ziolana

Jeśli chodzi o sam trening powinniśmy ułożyć go tak by zawierał zarówno rozgrzewkę, rozciąganie jak i trening właściwy. Jeśli zależy nam na redukcji kilogramów to fajnym rozwiązaniem będzie przeplatanie treningów biegowych z siłowymi. Obecnie można już biegać czy to po parkach czy po lesie więc śmiało można wyjść na trening czy spacer. Dobrym rozwiązaniem będzie trening siłowy 3 razy w tygodniu i na przykład biegowy 2 razy. Mniej zaawansowani powinni bardziej skupić się na regeneracji. Więcej w temacie odchudzania znajdziecie  na tej stronie healthnbeauty.pl można znaleźć tam sporo ciekawych artykułów. Również możecie szukać na naszym blogu ponieważ też znajduje się tu spora baza artykułów.

Wracając do treningu w domu najlepiej ułożyć trening całego ciała, który będziemy wykonywać 3-4 razy tygodniowo.

Przykładowy trening.

Rozgrzewka (10-15 min) (pajacyki, skakanka, bieg bokserski, bieg w miejscu, burpess)

Przysiady z obciążeniem np krzesłem 3 x 10

Pompki klasyczne 3 x 10

Wykroki w przód 3 x 10 na każdą nogę.

Pompki na krześle 3 x 10

Zginanie ramion z krzesłem 3 x 10 (ćwiczenie na biceps)

Podciąganie na drążku w szerokim chwycie 3 x max

Triceps pompki na krześle – 3 x 10

Rozciąganie (5-10 min po treningu)

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *