Suplementacja ziołowa jako sposób na zdrowie i dobrą formę

Suplementacja ziołowa jako sposób na zdrowie i dobrą formę

Suplementacja ziołowa jako sposób na zdrowie i dobrą formę

Większość z nas stara się świadomie dbać o swoje zdrowie. Dbamy o to co ląduje na naszym talerzu oraz o to, aby dostarczyć sobie na co dzień odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Stawiamy również na dobry sen, regeneracje i techniki mindfulness w celu redukcji stresu, który towarzyszy nam na co dzień. Często też sięgamy po suplementy diety, które obiecują poprawę jakości życia i codziennego funkcjonowania. To wszystko składa się na zdrowy styl życia jaki większość z nas stara się z mniejszym lub większym powodzeniem prowadzić. Alternatywą dla suplementów i kolejnym filarem dbania o siebie, który uzupełni cały obraz troski o nasze zdrowie może być terapia ziołami. Zioła (link) to w 100% naturalne suplementy, które mogą nam pomóc w utrzymaniu lub odzyskaniu zdrowia nie gorzej niż te w tabletkach z apteki, które swoją drogą często zawierają wyciągi z ziół. Zioła mogą nam pomóc dbać nie tylko o zdrowie, ale o urodę. Kto z nas chociaż raz w życiu nie stosował skrzypu na piękne włosy, herbatki z melisy na wieczorne wyciszenie czy ziołowych inhalacji?

Suplementacja ziołowa

 

Zioła jako codzienna suplementacja wspierająca zdrowie i urodę

Zioła mają dużą moc i świetne działanie jeśli tylko dać im trochę czasu i stosować je regularnie. Do ziół, które ja zażywam regularnie i widzę efekty działania zaliczam:

Melisę codziennie wieczorem na dobry sen i wyciszenie.

Mieszanki ziół na trawienie, które są nieraz zbawieniem dla mojego układu pokarmowego.

Ostropest na regenerację wątroby i lepsze trawienie.

Zioła na pasożyty: ostatnio rozpoczęłam kurację przeciwpasożytniczą i preparaty, które stosuje również są mieszanką ziół.

Zioła można nie tylko stosować wewnętrznie, ale i zewnętrznie. Wystarczy wspomnieć znaną wszystkim płukankę do włosów z pokrzyw czy przemywanie twarzy z problematyczną cerą rumiankiem lub inhalacje. Zastosowań ziół jest mnóstwo.

Suplementacja ziołowa jako sposób na zdrowie i dobrą formę

Jak dobrze dobrać suplementację ziołową?

Jeśli sami nie umiemy dobrać sobie odpowiedniej ziołowej suplementacji  możemy również wyszukać po naszych dolegliwościach i schorzeniach ziół, które świetnie nadadzą się do ich leczenia i łagodzenia. Np. jeśli mamy problemy z wysokim ciśnieniem to należy szukać ziół obniżających ciśnienie krwi i wspierających krążenie. Zioła na wzmocnienie organizmu takie jak np. żeń szeń, guarana czy buzdyganek. Na pewno przydadzą się intensywnie trenującym, którzy potrzebują dodatkowego wzmocnienia i zastrzyku energii.

Tak naprawdę zioła mogą nam pomóc w wielu schorzeniach i wesprzeć funkcjonowanie naszego organizmu. Jedyne o czym musimy pamiętać to systematyczne stosowanie – apteczne suplementy tez nie zadziałają przecież po jednej tabletce. Wyjątkiem są zioła na trawienie, które przynajmniej u mnie dają efekt natychmiastowej ulgi w problemach z brzuchem. Polecamy Wam więc ziołową naturalną suplementację jako uzupełnienie zdrowego stylu życia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *