Stojaki treningowe z asekuracją KSSL070/2 test i opinia

Stojaki treningowe z asekuracją KSSL070/2 test i opinia

Stojaki treningowe z asekuracją KSSL070/2 test i opinia

Kolejny sprzęt od K-sport wylądował na mojej siłowni tym razem stojaki treningowe z asekuracją KSSl070. W tym wpisie przedstawię Wam czym te stojaki różnią się od zwykłych i jakie są moje pierwsze wrażenia. Podstawowa sprawa to właśnie asekuracja w którą wyposażone są stojaki. Dzięki niej na przykład podczas wyciskania na klatkę piersiową nie przyciśnie nas sztanga. Ta asekuracja działa ochronnie , kiedy przesadzimy z ciężarem albo bijemy swój rekord. Przy rekordach może się okazać, że niestety nie podołamy. Wtedy sztanga zatrzyma się na dodatkowych elementach asekuracyjnych, których nie posiadają zwykłe stojaki.

Tak to wygląda  na zdjęciach :

Stojaki treningowe z asekuracją KSSL070/2 test i opinia

Jak widzicie na zdjęciach stojak ma tak jakby dwie pary “ramion” pierwsze, na których trzymamy na początku sztangę i drugie asekuracyjne. Bardzo fajna sprawa, która znacznie poprawia bezpieczeństwo podczas ćwiczeń nie tylko mięśni klatki piersiowej.

Stojaki treningowe z asekuracją KSSL070/2 test i opinia

Dodatkowo z tyłu stojaki są połączone specjalną belką dzięki, której możemy regulować odległość stojaków od siebie. Przydatne jeśli mamy krótszy gryf albo na przykład robimy ćwiczenia na biceps gryfem łamanym. Udźwig takiego stojaka to 250 kg więc myślę, że zadowoli naprawdę większość użytkowników.

Stojaki treningowe z asekuracją KSSL070/2 test i opinia / plusy i minusy

  • Uniwersalność – stojaki KSSL070 możemy używać do ćwiczeń całego ciała. Klatka, plecy, biceps, triceps, nogi. 7 poziomów regulacji wysokości daje mnóstwo możliwości. Belka regulacyjna na ziemi pozwala na 3 poziomy regulacji odległości stojaków. Można też ją zdemontować i ustawiać stojaki obok siebie na jaką odległość nam pasuje.
  • Bezpieczeństwo – każdy ruchomy element zabezpieczony jest specjalnymi zawleczkami dzięki czemu na pewno nie opuści się podczas treningu. Dodatkowo belka łącząca oba stojaki (w niektórych wariantach ćwiczeń) zapewnia dodatkową stabilność podczas ćwiczeń. Wspomniana na początku asekuracja również poprawia znacznie bezpieczeństwo ćwiczeń.
  • Uchwyty na obciążenia – kolejną fajną funkcją są dwa uchwyty / pręty z tyłu stojaków. Możemy na nie odkładać obciążenia. Zyskujemy dodatkowe wieszaki na obciążenie oraz jeszcze większą stabilność podczas ćwiczeń.

Minusy : 

  • gumy przyklejane na góry element stojaka. Niestety szybko się odklejają i są praktycznie bezużyteczne w przypadku ramion asekuracyjnych sprawiają swoją funkcję. Natomiast na górnych stojakach szybko się odklejają. Podobnie było w przypadku stojaków KSH012 też te gumy szybko się odkleiły. Ja ich w sumie nie używam i jest wszystko ok. Bo właściwie one pełnią tylko funkcję estetyczną. Tą jedną rzecz mógłby producent poprawić albo zmienić rodzaj kleju.

Cena i dane techniczne :

Takie stojaki to koszt 649 zł jednak od czego macie mnie 🙂 Z kodem “zrzucbrzuch” możecie go mieć w cenie – 584 zł i wysłka za free. 

Kod działa oczywiście na całe zakupy. Kupujesz więcej rzeczy ? dostajesz 10 % zniżki od sumy rzeczy w koszyku.

Oczywiście jak zawsze dalszą część recenzji i testów znajdziecie u mnie na kanale Youtube. Poniżej materiał dopełniający ten wpis :

Jeśli szukasz innego sprzętu na domową siłownię to zajrzyj do innych wpisów na blogu i rozejrzyj się na kanale. Ja mogę osobiście zaproponować Ci takie sprzęty, które również opisałem i przetestowałem :

Stojaki Treningowe KSH012Bardzo fajna cena 188 zł idealne na początek. 

Mikro siłownia do 1000 zł – Jak wyposażyć ? – przeczytasz tutaj

Ławeczka regulowana KSSL062 – uniwersalna ławka do domowych siłowni

Zajrzyj również na nasze social media – Instagram @zrzucbrzuch

Facebook – https://www.facebook.com/zrzucbrzuch

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące sprzętu i nie tylko to śmiało piszcie do nas na maila zrzucbrzuch@gmail.com albo na social media. Na pewno postaram się coś podpowiedzieć, doradzić.

 

Nie wiesz jakie wybrać stojaki pod sztangę ? Zobacz ten film :

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *