Asystent Żywienia – testujemy darmową aplikację do planowania diety.

Asystent Żywienia – testujemy darmową aplikację do planowania diety.

Asystent Żywienia – testujemy darmową aplikację do planowania diety.

Dzisiaj na blogu trochę o aplikacji, którą mieliśmy ostatnio okazję testować. Mowa tutaj o aplikacji i stronie Asystent Żywienia . Aplikacja na telefon jak i dostęp do portalu na stronie internetowej jest w 100 % darmowy więc jest to duży plus. Oczywiście są też funkcję premium, za które musimy opcjonalnie zapłacić, jednak podstawowa wersja również spełni wasze oczekiwania. Pierwsze co bardzo mi się spodobało to właśnie dostęp do portalu. Bardzo dużo ludzi zamiast apek na telefonie woli sobie rozplanować sobie wszystko na komputerze. Oczywiście jest też również aplikacja na telefon dla tych, którzy robią wszystko na smartphonach. 

 

 

 

Zaczynam od ustalenia kaloryczności naszego jadłospisu. Tak wygląda panel po ustawieniu naszego celu kalorycznego na dany dzień / tydzień.

 

Cel, który wybierzemy dostosuje nasze jadłospisy tak byśmy nie przekraczali naszego dziennego zapotrzebowania zarówno na kalorie jak i makroskładniki. Istnieje też dodatkowa opcja premium na ustalanie niestandardowych celów kalorycznych dla poszczególnych dni. Jest to szczególnie przydatne dla osób trenujących, które na przykład w dzień treningowy spożywają więcej kalorii niż w dni nie treningowe.

Poniżej przykładowy posiłek wprowadzony przeze mnie czyli jajecznica z kanapkami z wędliną drobiową i pomidorem. Wygląda to po wprowadzeniu tak :

Bardzo prosto wprowadza się poszczególne składniki wraz z gramaturami, a program od razu liczy nam makroskładniki i kaloryczność. Oczywiście każdy produkt od razu pojawia się na naszej liście zakupów.

Jest to super rozwiązanie ponieważ jeżeli wklepiemy sobie już jadłospis na cały tydzień to możemy mieć od razu gotową listę zakupów. Zobaczcie jak to wygląda na przykładzie tego co już wprowadziłem czyli jajecznicy.

Asystent Żywienia – jakie funkcje jeszcze posiada ?

Oczywiście nie każdy musi umieć wymyślać swoje przepisy, szczególnie początkujący. Twórcy aplikacji pomyśleli i o tym. Macie do wyboru bardzo dużą bazę gotowych przepisów z policzonym makro i kcal, które możecie dodawać do swoich jadłospisów. Dodatkowo przed dodaniem można zmodyfikować skład danego dania pod nasze wymagania dietetyczne. Druga opcja, o której za chwilę to gotowe darmowe jadłospisy dla totalnie zielonych. Do tego wrócimy później. Teraz zobaczcie jak dodać gotowe danie do naszego jadłospisu.

Możecie dodawać sobie gotowe przepisy z ich bazy. Powiedzmy, że damy sobie omlet serowy do kolejnego dnia.

Asystent żywienia

Poniżej ekran dodawania. Oprócz składników i makro macie też napisany sposób przygotowania. Naprawdę nic prostszego 😊

Aplikacje taka jak ta ułatwiają przechodzenie na dietę. Pomyśleć, że kilka lat temu większość rzeczy trzeba było liczyć w archaicznych arkuszach w excelu albo na kartce. Oczywiście jest też opcja dodawania własnych przepisów i zapisywania ich. Masz swojego ulubionego naleśnika owocowego ? Nic trudnego. Możesz dodać składniki i nazwać go sobie na przykład „naleśnik Wojtka” od teraz zawsze możesz go dodawać do jadłospisu kiedy potrzebujesz.

Asystent Żywienia – gotowe jadłospisy

Kolejna z opcji, którą chciałem Wam pokazać to gotowe jadłospisy. Ciekawa sprawa dla totalnie zielonych. Nie umiesz ułożyć sobie diety ? Nie wiesz jak do tego się zabrać? Musisz tylko wiedzieć ile potrzebujesz kalorii by chudnąć, a dietę możesz wybrać gotową na 7 dni. Fajne jest to, że mamy kilka tematycznych bloków tych diet. Patrzcie poniżej :

Mamy tutaj kilka tematycznych gotowców, które mogą zadowolić większość poczatkujących. Możecie również potraktować je jako inspiracje dla stworzenia własnego jadłospisu. Ciekawym rozwiązaniem w opcji premium jest autouzupełnianie jadłospisu. Co to znaczy ? Masz ułożone trzy posiłki w danym dniu, ale nie bardzo masz pomysł na czwarty posiłek. Dzięki tej opcji program dopasuje Ci go zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem i makroskładnikami w danym dniu.

Asystent Żywienia – podsumowanie

Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych aplikacji tego typu na rynku i warto chociażby ją przetestować parę dni. Darmowe konto zakłada się w kilkanaście sekund i początkującym powinno w pierwszym okresie diety wystarczyć. Ta opcja spokojnie pozwoli stawiać pierwsze kroki w planowaniu własnych jadłospisów. Z drugiej strony opcja premium to też nie jakiś duży wydatek ponieważ na rok kosztuje 39,99 zł wychodzi trochę ponad 3 zł miesięcznie.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *