Jakie rodzaje rowerów kross męskich można wyróżnić?

Jakie rodzaje rowerów kross męskich można wyróżnić?

Jakie rodzaje rowerów kross męskich można wyróżnić?

 

Jazda na rowerze stała się dzisiaj bardzo popularna. Na dworze można zauważyć coraz to większą ilość rowerzystów, których liczba z dnia na dzień się zwiększa. Z racji tego, że rower wykorzystywany jest nie tylko do amatorskiej jazdy, ale również do wielu dziedzin sportu, to z każdym rokiem przybywa nowych rodzajów jednośladów. W dzisiejszych sklepach rowerowych jest ich tyle, że można nie wiedzieć który, do czego służy. Poniżej przedstawiamy, jakie rodzaje rowerów kross męskich można wyróżnić.

rowery kross

Rowery kross męskie – najpopularniejsze rodzaje

Chociaż rowerów męskich jest na rynku bardzo dużo, to jednak z czasem producenci decydują się na wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli. Powstają też limitowane wersje takich rowerów. Dzisiaj można wyróżnić kilka takich najpowszechniejszych rodzajów jednośladów. Wśród nich znajdują się:

  • rowery kross górskie, które są najpopularniejszym rodzajem rowerów w Polsce. Charakteryzują się one solidną konstrukcją, gdyż wykorzystywane są do jazdy po trudnych terenach górzystych. Rowery górskie dla mężczyzn mają charakterystyczne grube koła, najczęściej o wielkości 26 cali oraz prostą lub giętą kierownicę. W zależności od konkretnych modeli rowerów górskich, parametry techniczne będą nieco inne.
  • rowery miejskie przeznaczone są głównie do jazdy po mieście. Ze względu na swoje właściwości oraz parametry techniczne służą one do przemieszczania się po twardej i płaskiej nawierzchni. Cechami, które wyróżniają ten typ jednośladu, są jego akcesoria. Osprzęt, który znajduje się przy tym rowerze, nie pojawia się w żadnym innym. Chodzi tutaj między innymi o osłonki na łańcuch.
  • rowery szosowe to rodzaj rowerów sportowych. Dlatego też są one najczęściej wykorzystywane przez osoby, które biorą udział w zawodach kolarskich. Cechami charakterystycznymi, którymi wyróżnia się ten typ roweru, to jego kierownica o specyficznym, “barankowym” kształcie. Ale też lekka waga roweru i duże koła, które mają najczęściej 28 cali.
  • rowery crossowe przeznaczone są do jazdy zarówno po nawierzchni asfaltowej, jak i piaszczystej. Ze względu na swoją wielozadaniowość uznaje się je za pojazdy uniwersalne. Cechami, którymi wyróżniają się te rowery kross męskie, jest to, że łączą one w sobie elementy roweru górskiego i roweru szosowego.
  • rowery kross trekkingowe to rodzaj jednośladów, które wyglądem i funkcjonalnościami zbliżone są do rowerów crossowych. Tylko z tym wyjątkiem, że są one dodatkowo wyposażone w takie akcesoria, jak błotniki czy bagażnik. Oczywiście wyróżniają się one wielozadaniowością i mają charakter uniwersalny.

Chcesz kupić rower kross męski? – sprawdź naszą ofertę

Nasza oferta rowerów kross męskich jest bardzo obszerna. Posiadamy w niej wysokiej jakości rowery crossowe, trekkingowe, szosowe, miejskie oraz górskie na sprzedaż. Ze względu na różnorodność modeli rowerów, które oferujemy, będziesz mógł znaleźć dla siebie odpowiedni jednoślad. W razie jakichkolwiek pytań z Twojej strony odnośnie rowerów nasi pracownicy z chęcią udzielą Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego bądź internetowego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *