Dlaczego warto stosować piperynę?

Dlaczego warto stosować piperynę?

Dlaczego warto stosować piperynę?

Chcąc zmienić nawyki żywieniowe, zaczynamy wnikliwiej przyglądać się zawartości półki z przyprawami. Najzwyklejsze ziarenka czarnego pieprzu są bowiem źródłem związku chemicznego, który może stać się ważnym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą, infekcjami, a nawet depresją i chorobą nowotworową. Piperyna to alkaloid o ostro-gorzkim smaku. W medycynie chińskiej była stosowana przede wszystkim w leczeniu silnych infekcji bakteryjnych oraz dolegliwości trawiennych i bólowych, a współczesne badania potwierdzają jej korzystne działanie prozdrowotne.

Wszystko o piperynie

Sam ekstrakt z czarnego pieprzu na pewno nie zmniejszy nikomu obwodu w talii, ale może znacząco, i na kilka sposobów, wspomóc walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że piperyna potęguje wydzielanie soków trawiennych (żołądkowego, trzustkowego i jelitowego), poprawia i przyspiesza trawienie. Hamuje apetyt na słodycze, naturalnie reguluje gospodarkę cukrową i tłuszczową w organizmie, poprawia przyswajanie substancji pokarmowych, pomaga spalać tłuszcz.

Przede wszystkim, piperyna, podobnie jak kapsaicyna z pieprzu cayenne, nasila tzw. termogenezę, czyli proces wytwarzania ciepła, podczas którego organizm spala kalorie, by się ogrzać. Ponadto, piperyna działa moczopędnie, wzmaga uczucie sytości oraz wspomaga trawienie, co nie pozostaje bez znaczenia dla procesu utraty wagi.

Do największych zalet, jakie niesie ze sobą stosowanie piperyny, możemy zaliczyć następujące właściwości:

– piperyna obniża poziom tłuszczu w krwiobiegu;

– pobudza wydzielanie noradrenaliny i adrenaliny;

– wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu immunologicznego;

– wzmaga wydzielanie soków trawiennych (żołądkowego, trzustkowego, jelitowego), a także usprawnia trawienie pokarmu;

– podnosi temperaturę ciała;

– przyspiesza metabolizm;

– zwiększa odporność;

– wpływa na proces lipolizy;

– podnosi poziom wydolności fizycznej i psychicznej;

– skutecznie redukuje tkankę tłuszczową

Suplementy diety na odchudzanie pozwalają na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Tego typu produkty zawierają składniki pobudzające procesy termogenezy, przyspieszają reakcje chemicznie w metabolizmie oraz zwiększają wykorzystanie tłuszczów w produkcji energii. Suplementem doskonale spełniającym wszystkie założenia jest BurnActive ponieważ działa wielotorowo i bezinwazyjnie.

 BurnActive potęguje wydzielanie soków trawiennych, przez co przyspiesza przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Składniki jakie posiada (piperyna 95%, ekstrakt z zielonej herbaty w tym EGCG, pieprz cayenne 4:1, chrom, ekstrakt z guarany) pozwalają na doskonałe i widoczne w szybkim tempie efekty.  Polecany jest kobietom jak i mężczyznom w różnym wieku. BurnActive zapobiega również odkładaniu się tłuszczu podskórnego. 

Preparat wspomaga metabolizm, przyspiesza spalanie tłuszczy i hamuje łaknienie to chroni nas przed występowaniem znienawidzonego efektu jo-jo. Gwarantuje też, że efekty odchudzania zostaną z nami na długo, a sam proces będzie bezpieczny dla naszego zdrowia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *