Kettlebell – trening wielu mięśni w jednym odważniku

Kettlebell – trening wielu mięśni w jednym odważniku

Kettlebell wywodzi się z Rosji, używano go już od początku XX wieku do treningu właściwie całego ciała. Trening przy użyciu odważnika charakteryzuje się tym, że jest wielowymiarowy pozwala na jednoczesne budowanie siły, mięśni, elastyczności, koordynacji ruchowej i wytrzymałości. Z roku na rok trening przy użyciu Kettlebell staje się coraz bardziej popularny. Nie pamiętam, żeby pięć czy dziesięć lat temu było tylu zwolenników tego treningu dobrym przykładem jest moja siłownia gdzie od zawsze stoi zakurzony i przez nikogo nie używany dwudziesto-kilowy Kettle 🙂
 Jeśli jeszcze ktoś nie widział jak odważnik wygląda (chociaż wątpię czy są takie osoby)  :
Ja swój dostałem od firmy insportline-polska
http://www.insportline-polska.pl/ Na stronie sklepu oprócz szerokiego wyboru sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń znajdziemy właśnie  odważniki Kettlebell mające obciążenia od 2 kg wzwyż. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować obciążenie do swojego stopnia zaawansowania. Początkujący jak i zaawansowani na pewno znajdą coś dla siebie w moim zdaniem bardzo atrakcyjnych cenach.
Teraz trochę o treningu :
-Pamiętajcie o rozgrzewce przy treningu z odważnikiem jest ona niezbędna (jak i zresztą przy każdym treningu). Ważne jest by właściwie rozgrzać całe ciało bo przy dobrym treningu z kettlebell pracuje większość mięśni.

-Pilnuj odpowiedniego oddychania podobnie jak w przypadku treningu siłowego.

Skupiaj się na technice. W przypadku treningu z odważnikiem jest ona bardzo ważna. Po pierwsze unikniemy kontuzji, po drugie zagwarantuje to lepsze efekty treningu. Na początki nie ma co szaleć z obciążeniami. Wypracuj sobie odpowiednie ruchy, przyzwyczaj organizm do treningów z kettlebell.
Oto parę ćwiczeń dla początkujących :
Wyciskanie z przysiadem jednorącz : 
Robimy lekki przysiad następnie unosząc się do góry wyciskamy kettla w górę, jeśli macie dwa odważniki można robić oburącz. Gif obrazujący ćwiczenie poniżej.
 
Wymach z odważnikiem :
Startujemy ze zgiętymi kolanami i „wyrzucamy” odważnik przed siebie, dobierzcie odpowiednie obciążenie i pamiętajcie o technice. WAŻNE – ćwicząc w domu uważajcie na cenne przedmioty typu Telewizor gdyż istnieje ryzyko (szczególnie u początkujących) wypadnięcia odważnika z ręki 🙂
Podrzut odważnika jednorącz :
Fajne ćwiczenie na mięśnie bicepsa. Pamiętajcie o technice. Gif poniżej.
Na razie jestem na etapie poznawania odważnika Kettlebell, ale przyznam, że na stałe zagości w moich zestawach treningowych. Naprawdę ciekawa alternatywa treningu na siłowni.
A wy macie w swoim domu Kettle ?
Powodzenia !
W.

Related Posts

19 thoughts on “Kettlebell – trening wielu mięśni w jednym odważniku

 1. w domu nie mam, niejednokrotnie widziałam ćwiczenia z jego udziałem na siłowni jednak zawsze "stresuję się" żeby się za to zabrać 😛 nie wiesz może czy squaty z nim na początek byłyby dobrą opcją? 🙂

  zapraszamy do nas na konkurs 🙂

 2. Przymierzam się do zakupu ketlla, najpierw tylko muszę podjechać do sklepu sportowego i dopasować odpowiednia wagę. Bardzo lubię kanał na YT Powerworkout. Angie świetne treningi z ketlem prowadzi i sama w sobie jest zajebistą babką. Polecam zajrzeć

 3. Hettle my love <3 Nie dorobiłam się jeszcze swojego prywatnego, chociażby dlatego, że nie mogę się zdecydować na konkretny ciężar 😛 Ale ćwiczę na siłowni i naprawdę szczerze uwielbiam ten sprzęt 🙂

 4. Hej, jakiś czas temu powstał projekt Wschodzące Gwiazdy, który głównie ma na celu stworzenie "bazy" blogów, poprzez udzielanie nam wywiadu prezentując siebie i swojego bloga.
  Jeśli jesteś zainteresowana to serdecznie zapraszam 🙂

  wschodzace.blogspot.com

 5. Tak treningi Angeli są bardzo pomocne w przypadku kiedy w naszej okolicy nie ma instruktora z prawdziwego zdarzenia (a nie jakiegoś amatora fitness który do swoich fitness-owych tańców dodaje wymachy z 4 kg KB).
  Ćwiczenia z KB są bardzo dynamiczne i dają niesamowite efekty w krótkim czasie, lecz tylko i wyłącznie gdy technika jest opracowana do perfekcji. Na polskich stronach internetowych mało jest artykułów odnoszących się do prawidłowej techniki (wyjątkiem jest blog Angeli)
  Dla wszystkich Świeżaków ćwiczących w zaciszu domowym polecam Kettlebell'ową Biblię – Guru KB – która wydana jest również w języku Polskim (Pavel Tsatsouline)
  Niech moc KB będzie z Wami 🙂

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: