FIT APLIKACJE cz.1

Jako, że ostatnimi czasy stałem się szczęśliwym posiadaczem smartfona postanowiłem przetestować parę fit aplikacji na smartfony które można pobrać w większości bezpłatnie z Play.google.
Aplikacji jest tam naprawdę mnóstwo, więc myślę, że testy nie skończą się na jednym wpisie 🙂 Możliwe, że uda się stworzyć cykl postów z recenzjami fit aplikacji.
W pierwszym poście zrecenzuje trzy pierwsze aplikacje które miałem przyjemność testować.
1. Tabela Kalorii – aplikacja która zawiera dane 2674 produktów
Moim zdaniem apka bardzo przydatna dla osób na diecie, które tabele kalorii chcą mieć zawsze przy sobie. Bardzo duża liczba produktów daje duże możliwości. Dodatkowo oprócz kaloryczności danego produktu aplikacja kolejno podaje zawartość białka, tłuszczów i węglowodanów w produkcie.
Aplikacja ta może Wam się również przydać przy zamienianiu posiłków i produktów w diecie.
Jak obliczyć makro i kaloryczność posiłków pisałem Wam tutaj na blogu.

2. Endomondo Sport Tracker – wydaje mi się, że tej aplikacji chyba za specjalnie nie muszę przedstawiać, szczególnie wśród aktywnych osób. Mało kto nie słyszał o tej aplikacji, szacuje się, że korzysta z niej już ponad 15 milionów użytkowników.

Jak widzicie aplikacja ma naprawdę wiele funkcji. Polecam przetestować każdemu, nawet tym którzy nie biegają codziennie. Moim zdaniem aplikacja naprawdę warta uwagi 🙂

3. 100 Pushups – ta aplikacja to nic innego jak program 100 pompek w własnym telefonie.

Producenci aplikacji przekonują, że po 6 tygodniach zrobimy 100 pompek jeśli będziemy ćwiczyć z aplikacją po 10 min 3 razy w tygodniu. Zobaczymy na razie jestem w fazie testów. Trzeba przyznać, że aplikacja ma bardzo prosty i przyjazny interfejs i na dodatek bardzo motywuje. Dodatkowo mamy parę ciekawych opcji m.in statystyki. A tu trochę informacji od twórców :
Wybór poziomu w zależności od wyników testu sprawności fizycznej.
Automatyczny timer odpoczynku z ustawieniami indywidualnymi.
Plan ćwiczeń z przypomnieniami.
Regularne dostosowanie złożoności treningu do indywidualnego poziomu.
Szczegółowa statystyka wykonanych ćwiczeń.

Ta aplikację również polecam 🙂 Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie fit aplikacje nie są tak fajne. Często zdarzają się jakieś z nietrafionymi pomysłami. O tym może jednak w innym wpisie.
A wy jakich aplikacji najczęściej używacie ?

Related Posts

20 thoughts on “FIT APLIKACJE cz.1

  1. Miałam aplikację 100 pompek i podobną bodajże 200 brzuszków. Były bardzo fajne, przypominały o wykonaniu ćwiczenia. Faktycznie, dobrze mi się z tym ćwiczyło, ale niestety nie dotarłam do końca wyzwania 😉 Może jeszcze do tego wrócę.

  2. Fajny wpis, endomondo zapowiada się naprawdę ciekawie. Szkoda tylko, że zbliża się zima i coraz mniej możliwości aktywności na świeżym powietrzu. Ale w przyszłym roku z pewnością przetestuję 🙂

    Ja przez długi czas używałem 7min Full Workout – świetna aplikacja, tylko trening potrafi mocno zmęczyć.

  3. Hej, właśnie powstał nowy projekt Wschodzące Gwiazdy, który ma na celu stworzenie "bazy" blogerów w blogosferze, poprzez prezentację blogów w wywiadach.
    Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą bądź udziałem w projekcie to zapraszamy na wschodzace.blogspot.com – tam znajdziesz wszystkie informacje.

    Pozdrawiamy 🙂

  4. RunKeeper zamiast Endomondo 🙂 przynajmniej u mnie i moich znajomych 🙂 W ogóle nie gubił sygnału GPS co w Endomondo zdarzało się niemal zawsze

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: