Sałatka z kapustą pekińską i kurczakiem
Przedstawiam Wam dzisiaj pomysł na obiad czyli Sałatka z kapustą pekińską i kurczakiem. Taki przepis to fajna odskocznia od klasycznego kurczaka z dodatkami. Jeżeli na obiad przedała Ci się już klasyka czyli mięso + weglowodany + warzywa to pora sięgnąć po nasz przepis. Duża zawartość warzyw powoduje, że oprócz samku posiłek jest również bombą witaminową. Dodatek avocado sprawia, że mamy również solidne źródło zdrowych tłuszczy. Dla nienajedzonych można zrobić sobię mała porcję kaszy jaglanej albo bulgur. Ewentualnie możecie też spróbować zawinąc sałatkę w toritllę, wtedy będzie pełnić funkcję farszu.
Składniki :
– kapusta pekińska
– czerwona papryka
– zółta papryka
– czerwona cebula
– marchewka
– avocado
– zgrillowana pierś z kurczaka
– 3 łyżki oliwy z oliwek
– odrobina soku z cytryny
– posiekany koperek
Sałatka z kapustą pekińską i kurczakiem przygotowanie :
Warzywa szatkujemy, przesypujemy do dużej miski , dodajemy 3 łyżki oliwy z oliwek , sok z cytryny i posiekany koperek. W międzyczasie możemy grillować pierś z kurczaka.
Całość wymieszać następnie dodać pokrojoną w kostkę pierś z kurczaka.
Właściwości kapusty pekińskiej :
– wysoka zawartość wapnia , żelaza , witaminy A i C , wysoka zawartość białka i błonnika.
– brak cholesterolu
– mała zawartość tłuszczu.
Jeżeli nie dość Wam po tej sałatce to fajny przepis znajdziecie również na innym blogu. Sałatka z jajkiem, grzankami i avocado to coś co również powinno przypaść Wam do gustu.
Smacznego!!
bardzo smacznie wygląda i na pewno musi być smaczna 🙂
bardzo lubię tego typu sałatki – na pewno spróbuję tej Twojej 🙂
PS: masz stylowy nóż 🙂
bardzo fajny blog. bardzo mi sie tu podoba 🙂 bede tu czesciej zagladac. obserwuje twojego bloga i licze na rewanż http://kolorovy-honey.blogspot.com/
uwielbiam takie sałatki 🙂
ciekawy blog 😉
obserwuję i pozdrawiam ;*
http://mylifeisadreamx3.blogspot.com/
Zapraszam do spisu blogów
http://spis-blog.blogspot.com/
ale wygląda smacznie :D:D:D:D normalnie muszę taką zrobić ;D
ostatnio robilam z kapusty pekinskiej i lososia, pycha:)
omniom pysznie 🙂
Samo zdrowie pychotka!!