Jak dotrwać do końca treningu cardio ??

Jak dotrwać do końca treningu cardio ??

W swoich notkach często polecam wam trening cardio – polega on na wykonywaniu ćwiczeń przez ustalony czas (nie mniejszy niż 30 minut) przy utrzymaniu umiarkowanej intensywności. Trening ten zwiększa wydolność organizmu i spalanie tkanki tłuszczowej.
Ważne jest to aby trening kardio był wykonywany stosunkowo często. Najlepiej powyżej 30 minut i w miarę ze stałym niezmiennym tempem. Dla osób zaczynających z pomocą przyjdą maszyny typu : stepper, rowerek albo orbitrek.

Kiedy mamy już spełnione podstawowe warunki czyli :

– mamy chęć do treningu 🙂
– posiadamy któreś z tych urządzeń lub chodzimy na siłownie

Jak dotrwać do końca treningu cardio ??

Pozostaje nam rozpocząć trening i tu pojawia się kolejny problem jak wytrzymać te 30 min , a nawet i więcej ???
Do rozwiązania doszedłem metodą prób i błędów testując różne sposoby. Jednak wybór będzie zależał od indywidualnych upodobań każdego z nas. Nie oszukujmy się jazda na rowerku magnetycznym czy też orbitreku nie należy do zbyt ciekawych. Jednak naszym celem jest kardio powyżej 30 minut , a najlepiej jak najdłużej.
Jeżeli ćwiczymy na siłowni to wszystko zależy od jej wyposażenia, wiele z nich wyposażone już jest w np telewizory które urozmaicają znacznie czas spędzony np na orbitreku.
Jeśli ćwiczymy w domu możemy np. słuchać muzyki w trakcie ćwiczeń , czy też oglądać ulubiony film , serial czy to w telewizji czy na komputerze od kiedy zacząłem oglądać filmy jednocześnie ćwicząc na stepperze nawet nie zwracałem uwagi kiedy mijała godzina ćwiczeń. Zajęcie uwagi czym innym to dobry pomysł na trening który nas nie znudzi.
Inne wyjście to wszelkiego rodzaju odtwarzacze mp3, mp4 dzięki którym z słuchawek leci nasza ulubiona muzyka.
Kolejny sposób to osoba towarzysząca czy to na siłowni czy w domu , przecież trenując w miarę umiarkowanym tempem można spokojnie rozmawiać z drugą osobą co znacznie umili czas.
Mam nadzieje , że któraś z rad wam się przyda i wasza aktywność Wam się nie znudzi. Powodzenia!

Related Posts

4 thoughts on “Jak dotrwać do końca treningu cardio ??

  1. Każdy sposób dobry, żeby ćwiczyć ; D
    A ja czekam na polepszenie pogody, trochę wyższą temperaturę i zaczynam jeżdzić na rowerze na świeżym powietrzu. Do tego słuchawki w uszach i podziwianie krajobrazów. Uwielbiam.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: