Jak przygotować się do treningu ?

Jak przygotować się do treningu ?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak przygotować się do treningu. Zarówno do tego na siłowni jak i w domu by był on dla nas wartościowy i przynosił efekty.

Podstawową sprawą jest chyba zaplanowanie treningu. Najlepiej jeśli z góry ustalimy sobie w jakie dni będziemy ćwiczyć czy też chodzić na siłownie. Lepiej być już przygotowanym na trening wtedy łatwiej nam to przychodzi. Począkowo proponuje ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu najlepiej z odstępami np. poniedziałek-środa-piątek.
Pora treningu powinna być dobrana tak abyśmy byli w miarę wypoczęci i najedzeni. Jeśli jesteśmy głodni i zmęczeni po pierwsze nie przyniesie efektów , po drugie skończy się zanim się zacznie bo w takim stanie szybko nam się odechce ćwiczyć. Dlatego najlepiej wybrać porę gdy jesteśmy wyspani i gotowi do działania.
Posiłek przed treningiem najlepiej żeby był zróżnicowany np. banan oraz jakieś mięso (kurczak) oraz ryż (w przypadku gdy ćwiczymy po południu).  Albo np. jogurt naturalny + musli + banan + truskawki (w przypadku gdy ćwiczymy rano).
Tutaj link do jednego z moich przepisów na kurczaka.

O czym jeszcze pamiętać przed treningiem ?

Ważna sprawą jest woda – dobrze , żeby organizm przed przystąpieniem do treningu był dobrze nawodniony. Istotną sprawą jest też woda w trakcie oraz treningu, Ważne by spożywać jej jak najwięcej lecz w małych ilościach. Nasze dzienne minimum powinno wynosić 2 litry jeżeli chcemy myśleć o redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak przygotować się do treningu ?

Osobiście dla mnie jedną z bardzo ważnych czynników wpływających na efektywny i dobry trening jest pomijana przez wielu muzyka. Najlepiej się ćwiczy gdy z naszych głośników czy też słuchawek leci ulubiona muzyka, człowiek ma od razu więcej siły i to dziwne poczucie mocy 🙂 Jeśli nie słuchacie muzyki przy treningu polecam zacząć na pewno wpłynie to pozytywnie na waszą motywację. Jeśli jesteśmy już odpowiednio przygotowani do treningu to pozostaje dać z siebie 100%. Pamiętaj, że technika oraz spięcie mięśni jest ważniejsze aniżeli obciążenie.

Po treningu powinniśmy jeszcze pamiętać o rozciąganiu. Wiadomo, że po treningu juz nie bardzo mamy na to ochotę ale wierzcie mi, że nawet 5 min rozciągania wpłynie pozytywnie na nasz organizm. Wystarczy zrobić kilka ćwiczeń na partie mięśni, które w danym reningu trenowaliśmy. Każde z ćwiczeń po 20 -30 sekund.

Ja staram się zawsze najdokładniej rozciągać tą partie mięśniową, którą trenowałem podczas danego treningu. Wystarczy, że skupimy się na 3-4 ćwiczeniach na tą partię mięsniową. Dobre przygotowanie do treningu to również dobre rozciąganie po reningu. Pamiętajcie, że warto rozciągnać również na przykład plecy czy brzuch bo mięśnie biorą udział w większości ćwiczeń.

Powodzenia!!

Related Posts

17 thoughts on “Jak przygotować się do treningu ?

 1. święte słowa 🙂 i mam jeszcze jedną radę jak opadamy z siły piosenka Survivor – "Eye of the tiger" zawsze daje dodatkowego powera, (przynajmniej dla tych co chociaż raz obejrzeli film "Rocky" 🙂

 2. Jeśli chodzi o planowanie to najczęściej robię to w systemie tygodniowym, czyli wstępnie zakładam co i kiedy będę ćwiczyła danego dnia. Ale ważna jest też elastyczność, czyli jeśli nam coś wypadnie nie warto rezygnować z treningów tylko odpowiednio je poprzestawiać.
  Twoje jedzenie wygląda pysznie, moje posiłki wyglądają bardzo podobnie 🙂

 3. Blog idealny dla osób które próbują się odchudzać, porady jak najbardziej trafne. A co do posta, muzyka faktycznie pomaga przy ćwiczeniach, człowiek staje się wtedy jakby "psychicznie silniejszy"
  Pozdrawiam!

 4. właśnie się odchudzam, a dokładnie bardzo wytrwale dążę do uzyskania idealnie płaskiego brzucha ( jak większość nastolatek ;3 ). Powiem szczerze, że jeśli chodzi o mój organizm to efekty są już do trzech tygodniach, jeśli jest zdrowe odżywianie i brzuszki codziennie 🙂 aczkolwiek Twój blog na pewno przyda mi się w dążeniu do wyznaczonego sobie celu :3 Bardzo mi się podoba Twój blog i na pewno będę tutaj wpadać 🙂 Serdecznie zapraszam na mojego świeżego bloga na blogspocie: http://anonim-z-kiekrza.blogspot.com/

  ps. odwdzięczam się za każdy komentarz czytając i komentując Twój nowy wpis :3

 5. Moim zdaniem najważniejsze to być regularnym. Ale faktycznie przygotowanie się odpowiednie do ćwiczeń również jest bardzo ważne, bo bez tego możemy sobie zrobić krzywdę albo za mocno wycieńczyć organizm

 6. Dla mnie jako osoby, którą ciężko jest zmobilizować do czegokolwiek, receptą na sukces okazało się być skorzystanie z usług trenera personalnego. Pomimo, że jest to trochę kosztowna usługa, to sprawdza się super. Od pierwszego treningu z Michałem Wrzoskiem, który był mordęgą minęło trochę czasu i już dostrzegam pierwsze zmiany na plus.
  W zależności od rodzaju diety, może ona być odchudzająca lub po prostu treningowa. W tej drugiej redukujemy masę głównie przez ćwiczenia, a dieta ma nam tylko pomóc początkowo zrzucić parę kilogramów, a następnie utrzymać wagę na odpowiednim poziomie

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: